Pati Anti-Slip Coatings
Pati Anti-Slip Coatings

KAYIP DÜŞME KAZALARININ NE KADAR SIK GERÇEKLEŞTİĞİNİN VE NE DERECE TEHLİKELİ OLDUĞUNUN FARKINDA MISINIZ?

Konaklama ve gıda sektöründe restaurant işletmelerinde, alışveriş merkezlerinde yolcu terminallerinde, yüzme havuzlarında ve kamuya açık birçok iç ve dış mekanlarda meydana gelen düşme kazaları, ölüm sebebi kazalar arasında trafik kazalarından sonra ikinci sırada gelmektedir.

ZEMİNLERIN KEYFİNİ SÜRÜN

ANTI SLIP COATINGS, Özel geliştirilmiş formül, ile seramik ve doğal taşlarda kaygan, ıslak ve sulu zeminlerde şaşırtıcı bir etki göstererek dakikalar içerisinde zeminleri kaymaz hale getirmektedir.

ISLAK YA DA KURU, ANTI SLIP COATINGS UYGULANMIŞ ZEMİNLERDE KAYMA, DÜŞME BENZERİ KAZALARA RASTLANMAZ

ANTI SLIP COATINGS Önceden kestirilemeyen beklenmedik fiziksel ve maddi hasarlara yol açan zemin kayganlıklarını ortadan kaldırarak mekanlarda güvenlik ve rahatlık sağlar.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

%100 Kanada’dan ithal ANTI SLIP COATINGS, tüm zeminlerin kaydırmazlık değerinin arttırılmasında kullanılan malzeme ve hizmet kalitesinde müşteri memnuniyetini garanti etmektedir

 

 

Ürün Kataloğunu İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız

Kaplama Değildir, Aşınmaz, Yıpranmaz

Görünümü Fark Edilir Şekilde Değiştirmez

Özel Bakım & Temizlik Yöntemi Gerektirmez

Derz Arasına Girmiş Kirin Temizlenmesine Yardımcı Olur

Doğa Dostu, Toprakta Biyolojik Olarak Parçalanır

İç ve Dış Mekanlarda Kullanılabilir, Uzun Ömürlüdür

Pati Anti-Slip Coatings
 • Seramik (Sırlı / Sırsız)
 • Granit
 • Mermer
 • Doğal Taş
 • Fayans
 • Mozaik
 • Porselen Seramik
 • Çimento Mozaiği

Kaygan yüzeye uyguladığımız solüsyonun ardından zemini hemen kullanıma açabilirsiniz. Beklemeden, gün, saat, vakit kaybetmeden evinizi ve iş yerinizi daha hijyenik ve kaymaz bir şekilde hemen kullanabilirsiniz. ANTI SLIP COATINGS bir yüzey uygulaması olup kesinlikle astarlama, kaplama, boyama, yapıştırma ya da giydirme işlemi değildir. ANTI SLIP COATINGS ıslakken kuru haline oranla çok daha etkilidir. Yüzeyin sürtünme kuvvetini arttırarak kaymayı önler.

Seramik fayans, granit, mermer vs. gibi bütün taş bazlı zeminlerde uygulanan ANTI SLIP COATINGS, uygulandığı zeminin renginde, parlaklığında ve şeklinde hiçbir değişiklik göstermez. Zeminin ıslandığı zaman etkisi fark edilen ANTI SLIP COATINGS, kesinlikle bir kaplama malzemesi değildir. Her taşın yüzeyinde bulunan gözenekleri, elle hissedilmeyecek, gözle görülmeyecek, sadece mikroskopla görülebilecek ve doğal vakum etkisi yaratacak şekilde çoğaltan bir uygulamadır.

Çalışanlarınızı, müşterilerinizi ve kendinizi sorumluluk alanınızda meydana gelebilecek kayıp düşme kazalarının ciddi sonuçlarından koruyun.

 

 • KAPLAMA DEĞİLDİR, AŞINMAZ, YIPRANMAZ, YIRTILMAZ.
 • GÖRÜNMEZ ANCAK ETKİSİ HİSSEDİLİR.
 • ZEMİNİN GÖRÜNÜMÜNÜ, FARK EDİLİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİRMEZ.
 • ÖZEL BAKIM YA DA TEMİZLİK YÖNTEMİ GEREKTİRMEZ.
 • UYGULAMA SONRASI BEKLEME SÜRESİ GEREKTİRMEZ, KALINTI BIRAKMAZ.
 • DERZ ARALARINA GİRMİŞ KİRİN TEMİZLENMESİNE YARDIMCI OLUR.
 • DOĞA DOSTU BİLEŞİMİ İLE TOPRAKTA BİYOLOJİK OLARAK PARÇALANIR.
 • İÇ VE DIŞ MEKANLARDA KULLANILABİLİR. TEK UYGULAMA YILLARCA ETKİLİDİR.
"UNUTMAYIN Kİ KÜÇÜK ÖNLEMLER BÜYÜK FELAKETLERİ ÖNLER"

5378 sayılı Engelliler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun (2005)

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar mevcut tüm yol kaldırım yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren sekiz yıl içinde engellilerin erişebilirliğine uygun duruma getirilir. Yükümlülüklerini yerine getirmediği denetim komisyonlarınca tespit edilen umuma açık hizmet veren her türlü yapılar ve açık alanlar ile toplu taşıma araçlarının sahibi olan gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerine idari para cezası uygulanır.

Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi

Birleşmiş Milletler Engellilerin Haklarına ilişkin Sözleşme Bakanlar Kurulu’nun 2752009 tarih ve 2009/15137 sayılı kararıyla Türkiye’deki hukuki sistemin bir parçası haline gelmiştir.

‘ Erişilebilirlik (ulaşılabilirlik) başlıklı 9 uncu maddede, Taraf Devletlerce engellilerin bağımsız yaşayabilmelerini ve yaşamın tüm alanlarına etkin katılımını sağlamak ve diğer bireylerle eşit koşullarda fiziki çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojileri ve sistemleri dahil olacak şekilde bilgi ve iletişim olanaklarına, hem kırsal hem de kentsel alanlarda halka açık diğer tesislere ve hizmetlere erişimini sağlamak için uygun tedbirlerin alınmasını hüküm altına almakta ve bu tedbirlerin hangi alanlarda nasıl alınması gerektiğini açıklamaktadır

KABUL EDİLEN ENDÜSTRİ STANDARTLARI

 • 0,60 ve üzeri oldukça güvenli
 • 0,60’a kadar güvenli
 • 0,50’ye kadar tehlikeli
 • 040’a kadar çok tehlikeli
 • 0,35’e kadar aşırı tehlikeli

STANDARTLAR VE GARANTİ

Statik sürtünme katsayısı ölçüm sonuçları 0,50 ve üzeri olarak tespit edilen zeminler, kuru olduğu durumlarda yürümek için güvenli kabul edilir. Ölçüm değerinin0,60 ve üzerinde çıkması durumunda ise zemin “Oldukça Güvenli olarak sınırlandırılır.

Daha önceden zemin kaplaması olarak kullanılmış doğal taş, seramik ve benzeri zemin kaplama mermerlerinin kayma riskini en aza indirmek için doğal taşların yüzeylerinin işlenmesi ve uygun, güvenli hale getirilmesi firmamız tarafından garanti altına alınmıştır.

AMERICAN SLIP METER İLE KAYMA RİSKLERİNİ DÜNYA STANDARTLARINDA YÜKSEK TEKNOLOJİ KULLANARAK TESPİT EDİYORUZ.